„Szczecinecki Jesiotr” darzył rybami

Dzisiejsze (sobota 28.10) Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie „Szczecinecki Jesiotr” zakończyły niezwykle bogaty sezon sportowy na Trzesiecku.

Od rana mocno wiało i jeszcze mocniej padało. Mało, kto się zatem spodziewał, że ryby będą miały ochotę powąchać jakąkolwiek przynętę. Nic bardziej mylnego. Szczupaki brały jak szalone. Łupem wędkarzy padł też jeden 55-cm sandacz i 12 okoni. Nic dziwnego, że uczestnicy zawodów spływali z Trzesiecka niezwykle zadowoleni.

Po 6-godzinnych zmaganiach z niemal ekstremalna aurą zwyciężyła para Romuald Bill i Andrzej Wójtowicz ze Szczecinka. Nasi wędkarze pokonali aż 5 szczupaków. Największy z nich mierzył ponad 70 cm.

Na drugim miejscu podium stanęli Wojciech Liniewicz i Tomasz Gołębski ze Szczecinka, a trzecie miejsce zajęli Grzegorz Konrad (Słupsk) i Mirosław Ścibisz (Człuchów).

Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani atrakcyjnym nagrodami rzeczowymi – echosondami i silnikiem do łodzi wędkarskiej. Wręczył je wiceburmistrz Szczecinka Daniel Rak. Warto dodać, że każdy wędkarz biorący udział w dzisiejszym „Jesiotrze” dostał upominek (wędziska i przynęty wędkarskie od „Jesiotra” i ich gości: członka Zarządu Powiatu Szczecineckiego Jakuba Hardie-Douglasa, radnego Rady Miasta Szczecinka Marcina Kaszewskiego i dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji Macieja Makselona.

Burmistrz Daniel Rak wręczył też medale za Zasługi dla Polskiego Związku Wędkarskiego. Otrzymali je Andrzej Kąkol, Jarosław Liniewicz i Tomasz Kamyszek – członkowie Zarządu Koła PZW „Jesiotr” – za olbrzymi wkład pracy w realizowanych przez koło przedsięwzięciach organizacyjnych, m.in. zawodów sportowych.

Wędkarze chętnie dzielili się z nami swoimi uwagami. Najczęściej podkreślili bardzo dobrą organizację „Jesiotra”. Wymieniali też uwagi na temat przynęt stosowanych w czasie ekstremalnej aury.

– Każda był dziś dobra tym bardziej, że warunki zmieniały się niemal z minuty na minutę – powiedział nam Mirosław Ścibisz z Człuchowa.

– Za pośrednictwem „Miasta z Wizją” dziękuję naszym darczyńcom. Bez ich wsparcia zawody miałyby bardzo skromną oprawę – podkreślił w rozmowie z nami szef „Jesiotra” Andrzej Pilzek.

– Nagrody dla wędkarzy ufundowali: Urząd Miasta Szczecinek, OSiR, Sklep Wędkarski „Amur” i Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Mariusz Bujalski. Bardzo dziękuję.

Z dziennikarskiego obowiązku dodajmy też, że na dalszych miejscach (4-6) uplasowali się: Dariusz Gorkowienko i Janusz Filipek (Szczecinek), Michał Zyber i Krzysztof Dębicki (Szczecinek) oraz Jarosław Miłek i Paweł Misztal (Bobolice). Organizatorzy sklasyfikowali łącznie 14 par. Sędzią głównym był Jarosław Liniewicz.

W zawodach kończących tegoroczny sezon sportowy na jeziorze Trzesiecko wzięło udział 38 wędkarzy z: Koszalina, Szczecinka, Słupska, Człuchowa, Czaplinka, Mielna, Bobolic i Białego Boru.

„Szczecinecki Jesiotr 2017” rozgrywany był po honorowym patronatem Burmistrza Szczecinka i medialnych – gazety „Dzień Dobry Szczecinek” oraz portalu informacyjnego „Miasto z Wizją”.

Klasyfikacja z IX ogólnopolskich zawodów spinningowych parami z łodzi pt. „Szczecinecki Jesiotr 2017” 28.10.2017.
1. miejsce: 5650 pkt. – Andrzej Wójtowicz i Romuald Bill,
2. miejsce: 4900 pkt. – Wojciech Liniewicz i Tomasz Gołębski,
3. miejsce: 3260 pkt. – Tomasz Kondrat i Mirosław Ścibisz,
4. miejsce: 2800 pkt. – Dariusz Gorkowienko i Janusz Filipek,
5. miejsce: 1850 pkt. – Michał Zyber i Krzysztof Dębicki,
6. miejsce: 1430 pkt. – Jarosław Miłek i Paweł Misztal,
7. miejsce: 1250 pkt. – Przemysław Kalinicz i Jacek Wasilewski.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Foto ryby: Andrzej Kąkol – PZW „Jesiotr” (wszystkie ryby wróciły do wody)