Aura sprzyjała, ryby brały, „Jesiotr” łowił w nocy. Przynętę podjęło ponad 60 kg ryb!

Doskonała rozrywka, przednia zabawa, moc wędkarski wrażeń i to, co najważniejsze, czyli kilkanaście godzin spędzonych na łonie natury, to niezaprzeczalne walory wczorajszych i dzisiejszych (sobota/niedziela – 18/19.08) zawodów wędkarskich pn. „Nocne Wędkowanie”. Na sportową rywalizację nocną porą umówili się wędkarze koła PZW „Jesiotr”.

– Spotkaliśmy się w sobotę o godz. 18 na plaży w Świątkach – mówi „Miastu z Wizją” prezes „Jesiotra” Andrzej Pilzek.

– Omówienie spraw organizacyjnych, losowanie stanowisk i można było rozpocząć zmagania z rybami. Koledzy zaczęli wędkować o godz. 19. Wspólnie ustaliliśmy, że koniec zawodów będzie miał miejsce w niedzielę o godz. 6.

Po 11-godzinnych zmaganiach z rybami „Nocne Wędkowanie 2017” wygrał Tomasz Mnich z wynikiem aż 17 470 pkt. Drugie miejsce na podium zajął brat Tomasza – Andrzej – ubiegłoroczny zwycięzca „Nocnego Wędkowania” – z wynikiem 9370 pkt., a trzecie Patryk Pels, „łowiąc” 6210 pkt. Pan Patryk złowił największą rybę dzisiejszych zawodów – leszcza o wadze 2,25 kg.

Koleje miejsca zajęli: Dariusz Mielnikiewicz, Garush Poghosyan. Łukasz Bednarski, Paweł Kusek, Waldemar Przerwa, Ryszard Łukaszewicz, Jarosław Kuchta i Przemysław Kalinicz. Udział w zawodach wzięło 21 wędkarzy.

Od siebie dodajmy, że najczęściej do wędkarskich siatek trafiały leszcze i płocie. Nie brakowało też krąpi i okoni. Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do swojego podwodnego domostwa.

Za pierwsze trzy miejsca zarząd „Jesiotra” ufundował nagrody pieniężne w postaci bonów towarowych o wartości: 250 zł, 200 zł i 150 zł do realizacji w sklepie wędkarskim. Wylosowano tez dodatkowe nagrody – bon towarowy na kwotę 50 zł oraz koszulki wędkarskie z logo „Jesiotra”.

Sędzią głównym nocnych, wędkarskich zmagań był Andrzej Pilzek. Razem z członkami zarządu koła sędzia podziękował kolegom za wspólną zabawę i bezpieczne wędkowanie.

Na zakończenie zawodów wędkarze pozowali „Miastu z Wizją” do wspólnego, rodzinnego zdjęcia.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk