Czernica i Gwda darzyły rybami. Wędkarze złowili pstrągi

W niedziele (27.04) skoro świt wędkarze Koła PZW „Jesiotr” spotkali się nad „skrzyżowaniem” rzek Czernica i Gwda koło Lubnicy. Wszystko po to, by rozegrać zawody wędkarskie „Pstrąg 2014”.

W ubiegłym roku w kwietniu podczas zawodów na Parsęcie nie złowiono żadnego pstrąga. Tym razem obie rzeki darzyły naszym wędkarzom. Łącznie ich łupem padło 5 wymiarowych (30 cm i więcej) pstrągów potokowych.

Zwycięzcą rzecznych zmagań został Marcin Wołodkowicz, który przechytrzył trzy pstrągi. Najdłuższy mierzył 33,5 cm, najkrótszy 30,5 cm. Na drugim miejscu podium stanął Grzegorz Polak, łowca pstrąga o długości 32 cm, a na trzecim – Mirosław Jakubowski z pstrągiem o długości 30,5 cm.

– W zawodach wzięło udział 13 kolegów. Oczywiście, łowiliśmy na przynęty sztuczne. Dominowały małe woblery i obrotówki. Cieszę się, że sprzyjały nam nie tylko ryby, ale też aura. Łowiliśmy 4 godziny. To bezcenny czas spędzony wśród kolegów w pięknej leśnej okolicy koło Rezerwatu Owadów. Zapraszam kolegów na ryby, w Czernicy i Gwdzie pływają taaakie pstrągi. Rzecz w tym, by je przechytrzyć – powiedział „Tematowi” szef „Jesiotra” Andrzej Pilzek. (sw)
Źródło: temat.net

rzeka-zawody