Do Lipna wpłynął wigilijny karp

Blisko tysiąc sztuk wigilijnego karpia znalazło swój nowy dom w karpiowym eldorado, czyli w jeziorze Lipno. Zarybienia dokonali wędkarze z Koła PZW „Jesiotr”.

Ryby zostały zakupione z naszych składek – ujawnia w rozmowie z „Tematem” Andrzej Pilzek, prezes „Jesiotra”. – Z Gospodarstwa Rybackiego w Świdwinie przyjechało do nas 800 kg karpia o wadze 0,8-0,9 kg. To certyfikowana hodowla, rybki są zdrowe. Zdecydowaliśmy, że w całości wpłyną właśnie do Lipna. Konsekwentnie dążymy do tego, by jezioro pretendowało do nazwy: „Karpiowe Eldorado Szczecinka”. Koszt zarybienia to 8 tys. zł.

Prezes Pilzek zapewnił również, że ryby mają bardzo wysoką przeżywalność.

– Praktycznie w około 95-100 proc. powinny się bez większego problemu zaadoptować do nowych warunków bytowania – podkreśla szef „Jesiotra”. – Zarybianie prowadzimy w listopadzie, gdyż późna jesień nie sprzyja poławianiu karpia na wędkę. Ryba praktycznie nie podnosi teraz przynęty. To m.in. rzutuje na jej dobrą adaptację w nowym środowisku. Przypomnę jeszcze, że karpiowa akcja zarybieniowa to pokłosie uchwały ostatniego zebrania sprawozdawczego naszego koła wędkarskiego.

Źródło: temat.net
DSCN3042 DSCN3046 DSCN3047 DSCN3048 DSCN3050 DSCN3051 DSCN3052 DSCN3053