Dziś Dzień Wędkarza. Święto po raz ósmy

Dziś (czwartek 19 marca) przypada Dzień Wędkarza. Święto ustanowił nadzwyczajny zjazd wędkarzy w 2007 roku. W tym roku jest obchodzone już po raz ósmy.

Szczecineccy wędkarze swoje święto przerodzili w konkretne działania na rzecz ochrony środowiska i obcowania z przyrodą. Jak co roku będą prowadzili akcję sprzątania brzegów związkowych jezior, głownie Lipnicy i Trzesiecka.

To nie wszystko, bo jak zapewniają nasi łowcy, święto obchodzą cały rok.

– Będziemy się spotykać z dziećmi i młodzieżą. Chcemy pokazać Polski Związek Wędkarski, jako stowarzyszenie ludzi otwartych na potrzeby środowiska, ludzi wrażliwych na piękno przyrody, ludzi, dla których hasło czystej ziemi nie stanowi pustych słów – mówi „Tematowi” Andrzej Pilzek, prezes Koła Wędkarskiego „Jesiotr”.

– Pragniemy też zademonstrować swoje stanowisko wobec negatywnych zdarzeń nad wodami, pokazać naszą walkę z kłusownictwem i innymi przestępstwami popełnianymi nad wodą.

19 marca to dzień, w którym w roku 1950, w Warszawie, powołano do życia Polski Związek Wędkarski. Decyzję podjęto podczas obrad Walnego Zjazdu Sportowych Towarzystw Wędkarskich. Dziś PZW świętuje zatem 65-lecie działalności. (sw)

Źródło: temat.net