Finał Mistrzostw Okręgu na Trzesiecku. Szczecineccy wędkarze gościnni

Dwa dni – w sobotę i w niedzielę (19/20.09) 24 wędkarzy z niemal całego Okręgu PZW Koszalin rywalizowało na Trzesiecku o miano najlepszego spinningisty.

Aura dopisała – w sobotę niemal letnia, w niedzielę – jesienna. Ryby również, choć tylko okonie.

– Mieliśmy kilka pobić szczupaków, ale ryby „nie trzymały” wymiaru. Kilka szczupaków spięło się też z przynęt – mówi „Tematowi” Marek Andreasik, sędzia główny mistrzowskich zawodów.

Po zejściu z wody przyszedł czas na podsumowanie wyników. Mistrzem Okręgu PZW Koszalin AD 2015 został Grzegorz Boguś z Sianowa. Tytuł wicemistrzowski wywalczył Bogdan Pazio z Koszalina, a trzecie miejsce zajął Mariusz Piekarski z Bobolic.

O sporym pechu może mówić najlepszy szczecinecki spinningista Ryszard Łukaszewicz, który zajął IV miejsce. Przypomnijmy, pan Ryszard jest zdobywcą nagrody „Tematu Szczecineckiego” w zawodach „Szczecinecki Jesiotr 2012” dla najlepszego wędkarza ze Szczecinka.

Piąte miejsce w mistrzostwach wywalczył Jerzy Makara z Koszalina, a szóste – Jerzy Gancarz z Mielna. Kolejny szczecinecki spinningista – Piotr Wawrzyniak zajął w mistrzostwach 12. miejsce.

Nagrody dla najlepszych z najlepszych wręczyli: wiceprezes Zarządu Okręgu PZW Koszalin ds. sportu Ryszard Dzikiewicz, szef Koła PZW „Jesiotr” Andrzej Pilzek, szef Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta (w imieniu burmistrza Jerzego Hardie-Douglasa) Wojciech Smolarski oraz Marek Andreasik.

– Dziękuję kolegom wędkarzom za udział w zawodach – powiedział „Tematowi” wiceprezes koszalińskich wędkarzy. – Nie ma nic cenniejszego niż tak długi pobyt na wodzie. Ryby dopisały, humory również, i to jest najważniejsze. Muszę podkreślić, że Szczecinek jest doskonałym miejscem do rozgrywania wędkarskich zmagań. Macie super bazę, miasto dba o wędkarzy nadzwyczaj. Widzę stanicę w budowie. To wielka sprawa, niezwykle cenna rzecz, z której brać wędkarska z pewnością będzie się cieszyć.

Źródło: temat.net

DSCN2877 DSCN2881 DSCN2885 DSCN2886 DSCN2894 DSCN2895 DSCN2898 DSCN2905 DSCN2907 DSCN2908 DSCN2910