„Jesiotr” łowił w nocy. Rekord za rekordem!

Zawody „pod gwiazdami” zorganizowali dla swoich członków działacze Koła Wędkarskiego PZW „Jesiotr”. Wielkie nocne łowienie na jeziorze Trzesiecko w okolicy plaży na Świątkach rozpoczęło się w sobotę (9.08) o godz. 19. Wędkarze łowili równo 12 godzin, zmagania z rybami zakończyli w niedzielę (10.08) o godz. 7.

Do rywalizacji przystąpiło 30 wędkarzy w tym 2 juniorów. – To nasz organizacyjny rekord – z dumą podkreślał szef „Jesiotra”, sędzia główny zawodów Andrzej Pilzek.

W czasie zawodów padł jeszcze jeden rekord. Wędkarze złowili ponad 84 kg ryb! W siatkach dominowały leszcze i płocie. Nie zabrakło również okoni, krąpi, uklejek, a nawet lina. Jego szczęśliwym łowcą okazał się najmłodszy uczestnik zawodów Patryk Lemanowski.

Komputer komputerem, ale wędkarstwo to moje hobby – na nasze pytanie oraz stwierdzenie, że jesteśmy mocno zdziwieni, iż młody człowiek zamiast spędzić noc przy komputerze, łowił ryby, odpowiada Patryk. –  I tak już pewnie pozostanie przez całe życie. Nie sądziłem, że złowię lina. Mimo wielu zarybień, lin na Trzesiecku wciąż należy do rybiej elity. Tym bardziej wymiarowy. Ryba połakomiła się na typowo leszczową przynętę, czyli białego robaka.

Zawody „pod gwiazdami” wygrał Tomasz Pietraszewski. Pan Tomek złowił blisko 10 kg ryb! (9901 pkt.). Na drugim miejscu podium stanął Tomasz Mnich, łowca 6,92 kg ryb, a na trzecim Marek Dywizjusz, który zdjął z haczyka i włożył do siatki 6,6 kg ryb.

Czwarte miejsce w zawodach wywalczył Piotr Wawrzyniak (6481 pkt. – 6,4 kg), piąte Tomasz Glanc (4782 pkt. – 4,78 kg), a szóste wędkarz nad wędkarze Marcin Wołodkowicz, łowca 4,66 kg ryb (4668 pkt.).

Trzej najlepsi wędkarze nocnej rywalizacji zostali uhonorowani przez zarząd „Jesiotra” bonami towarowymi o wartości: 100 – 200 zł, do zrealizowania w wybranym sklepie wędkarskim. Specjalne nagrody m.in. w postaci super przynęty wędkarskiej otrzymali dwaj juniorzy, najmłodsi uczestnicy wędkarskich zmagań.

– Jestem niezmiernie zadowolony, że taki system zawodów, czyli łowienie nocną porą, cieszy się dużą popularnością wśród naszych wędkarzy. To nie ostatnia w tym roku sportowa zabawa. Na zawodach spotkamy się jeszcze przynajmniej trzykrotnie – powiedział „Tematowi” prezes Pilzek.

Wędkarskie zmagania pod nazwą „Nocne Wędkowanie” odbyło się pod patronatem medialnym „Tematu Szczecineckiego”. (sw)

Źródło: temat.net

Untitled-7 Untitled-6 Untitled-5 Untitled-4 Untitled-3 Untitled-2 Untitled-1