„Jesiotr” pożegnał wakacje na nocnej zasiadce

Wędkarze Koła PZW „Jesiotr” pożegnali tegoroczne wakacje nocnymi łowami ryb. W szranki sportowej rywalizacji pn. „Nocne wędkowanie” stanęło 19 najwytrwalszych miłośników wędkowania. Zawody rozegrano na jeziorze Trzesiecko w sąsiedztwie dzikiej plaży przy ul. Różanej w Świątkach.

Ryby brały wyśmienicie. Uczestnicy rywalizacji złowili łącznie blisko 55 kg! leszczy, płoci, krąpi i krasnopiór.

– Wieczorem było słabo, w nocy doskonale, nad ranem jako tako – skomentował swoje wędkowanie Jarosław Liniewicz z zarządu „Jesiotra”. Pozostali uczestnicy zawodów wyrażali podobne opinie.

Po zakończeniu łowów (godz. 7.00) komisja sędziowska przystąpiła do ważenia ryb. Okazało się, że zawody wygrał Tomasz Mnich z wynikiem 9800 pkt. (9,8 kg ryb). Drugie miejsce zajął Jarosław Liniewicz – 9400 pkt. a trzecie – Łukasz Szypkowski zdobywając 7700 pkt. Kolejne miejsca zajeli: Piotr Milko, Dariusz Mielnikiewicz, Marek Andreasik, Marcin Wołodkowicz, Andrzej Mnich oraz Marek Dywizjusz. Ryby po zważeniu trafiły z powrotem do jeziora.

Zwycięzcy nocnych połowów zostali uhonorowani przez zarząd koła bonami towarowymi do zrealizowania w sklepie wędkarskim – o wart. 150, 100 i 50 zł.

– Dziękuje kolegom za udział w naszej nocnej zasiadce. Myślę, że tego typu zawody zdobyły już tak wielką popularność, że będziemy je konturować przez lata. Zachęcam do udziału w Spinningowych Mistrzostwach Okręgu PZW Koszalin (zawody odbędą sie na Trzesiecku w weekend 19-20 września) – powiedział po ceremonii wręczenia nagród szef „Jesiotra” Andrzej Pilzek.

Po zakończeniu zawodów wędkarze uprzątnęli ich teren i pozowali „Tematowi” do rodzinnego zdjęcia. (sw)

Źródło: temat.net