Jubileuszowy „Szczecinecki Jesiotr” na Trzesiecku

Piękna, słoneczna, jesienna aura sprawiła, że w szranki X Jubileuszowych Zawodów Wędkarskich „Szczecinecki Jesiotr 2018” stanęło 37 wędkarzy. Łowili parami z łodzi (jeden indywidualnie). Przyjechali do Szczecinka z różnych miast Pomorza Środkowego i Zachodniego.

Ryby brały. Wędkarze skusili na swoje przynęty 4 szczupaki i 23 okonie. Największy zębacz mierzył 69 cm. Jego szczęśliwym łowcą okazał się Marek Chmielewski ze Szczecinka.

Tradycyjnie okonie też brały wyśmienicie. Największa ryba mierzyła 38 cm – łowca Grzegorz Karczewski ze Szczecinka. Było też kilka innych ponad 30 cm okoni.

Przyjechali, zobaczyli, zwyciężyli. Tak można określić wyczyn pary wędkarskich przyjaciół z Bobolic – Jarosława Miłka i Pawła Misztala. Wędkarze z Koła PZW „Szuwarek” wygrali zdobywając cenne nagrody. Na drugim miejscu podium stanęli szczecinecczanie – Marek Chmielewski i Marek Lechowski, a na trzecim ich „rodacy” – Marek Sikorski i Grzegorz Karczewski.

W śród uczestników zawodów rozlosowano też cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów. Do wędkarzy trafiły m.in. wędki, żyłki, woblery i inne sztuczne przynęty wędkarskie.

– Wspaniała aura, wspaniała atmosfera – tak najkrócej można scharakteryzować jubileuszowego „Jesiotra”. Umówiliśmy się już z kolegami na ostatnie w tym roku zawody wieńczące niezwykle udany sezon 2018. „Drapieżnik” zostanie rozegrany w Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada (niedziela). Serdecznie zapraszam do rywalizacji na Trzesiecku. Będą to pierwsze i ostatnie zawody w tym roku nierozgrywane w formule „złów i wypuść”. Emocji z pewnością nie zabraknie, a wiele ze złowionych ryb i tak trafi do jeziora – mówi „Miastu z wizją” szef Koła PZW „Jesiotr” Andrzej Pilzek.

Sędzią głównym dzisiejszych z awodów była Maria Siebert.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Zdjęcia złowionych ryb – Koło PZW „Jesiotr”