Łowili na Trzesiecku. 14 kg ryb na mistrzostwach „Jesiotra”

Dziś (niedziela 31.05) wędkarze z Koła PZW „Jesiotr” spotkali się nad jeziorem Trzesiecko, by w sąsiedztwie plaży na Świątkach rywalizować o miano najlepszego wędkarza Szczecinka.
W zawodach wzięło udział 17 wędkarzy. – Rywalizacja miała na celu nie tylko wyłonienie mistrza koła AD 2015 w wędkarstwie spławikowym, ale też ustalenie reprezentacji koła na Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW Koszalin – mówi „Tematowi” Andrzej Pilzek, prezes „Jesiotra”.
Po 4-godzinnych łowach (na jedna wędkę) najlepszym z najlepszych okazał się Marek Sikorski. Na jego przynęty skusiło się 2,36 kg płotek, krąpi i okoni. Drugie miejsce w mistrzowskich zawodach zajął Piotr Pestka, łowca 1,76 kg ryb a trzecie – ubiegłoroczny mistrz „Jesiotra” Marcin Wołodkowicz, łowca 1,66 kg ryb. „Podium” dzisiejszych zawodów pojedzie na mistrzostwa koszalińskiego Okręgu PZW.
Czwarte miejsce ex aequo zajęli Łukasz Bednarski i Tomasz Kamyszek, którzy wrzucili do siatek po nieco ponad 1,5 kg ryb. Piątym miejscem może się pochwalić Ryszard Łukaszewicz, łowca 1,38 kg ryb. Nasi wędkarze podczas dzisiejszych zawodów złowili łącznie 13,82 kg ryb.
Zwycięzcy otrzymali w nagrodę bony towarowe na kwotę 100-200 zł do zrealizowania w sklepie wędkarskim. – To jest najbardziej trafny, już sprawdzony sposób honorowania zwycięzców zawodów. Każdy kupi sobie, to co potrzebuje do wędkarskiego ekwipunku – powiedział nam sędzia zawodów Jarosław Liniewicz.
Wędkarze (łowy zaczęli około godz. 7) narzekali na dzisiejszą aurę. – Ryby brały do godz. 9, później jak ręką odjął, koniec brań – ujawnił w rozmowie z nami ubiegłoroczny spławikowy mistrz „Jesiotra” Marcin Wołodkowicz.
Zawody, co stało się już tradycją, rozegrano pod patronatem medialnym „Tematu Szczecineckiego”. (sw)

Źródło: temat.net

zawody