Spinningowe Mistrzostwa koszalińskiego Okręgu PZW

Koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego coraz częściej docenia jezioro Trzesiecko. W tym roku centrala wędkarskiego związku w Koszalinie zaplanowała kilka imprez na Trzesiecku.

Pierwsza z nich – Teamowe Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym na rok 2018 – ma miejsce dziś (niedziela 27.05). Rozegrane zostaną dwie tury zawodów zaliczanych do klasyfikacji Grand Prix Okręgu.

Dla kibiców wędkarskich mamy nie najlepszą wiadomość. Otóż nie zobaczą oni na brzegu złowionych przez wędkarzy ryb. Zawody rozgrywane są bowiem w formule „na żywej rybie” – złowione ryby po zmierzeniu i zważeniu wrócą do jeziora.

Jakie gatunki ryb zostaną sklasyfikowane? Otóż szczupak – wymiar 50 cm i okoń – 20 cm.

Wędkarze rozpoczęli mistrzostwa o godz. 7. Rywalizować będą w dwóch turach. Zakończenie mistrzostw zaplanowano wieczorem. Na Trzesiecku łowi 17 teamów – 34 wędkarzy z całego Okręgu PZW.

Spinningowe Mistrzostwa Okręgu PZW Koszalin rozgrywane są pod patronatem medialnym Gazety „Dzień Dobry Szczecinek i Portalu Informacyjnego „Miasto z Wizją”.

Aktualizacja:

Wędkarze ze Szczecinka – Przemysław Kalinicz (aktualny indywidualny Mistrz Okręgu PZW w spinningu) i Paweł Hałuszko wygrali rozgrywane w niedzielę na jeziorze Trzesiecko Teamowe Mistrzostwa Okręgu w Wędkarstwie Spinningowym na rok 2018

Drugie miejsce wywalczyli Andrzej Wołujewicz (Sianów) i Damian Wanga (Rosnowo), a trzecie zwycięzcy I tury mistrzostw Tomasz Pietraszewski (Szczecinek) i Michał Wojnikiewicz (Koszalin).

W mistrzostwach wzięło udział 17 teamów – 34 wędkarzy z kół wędkarskich z okręgu koszalińskiego PZW. Sędzią głównym zawodów była Maria Siebert, sekretarzem Andrzej Kąkol a organizatorem mistrzowskich zmagań na jeziorze Trzesiecko – Koło PZW „Jesiotr” Szczecinek.

 

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Zdjęcia z rybami: Andrzej Kąkol – Koło PZW „Jesiotr” Szczecinek