Sprzątanie jeziora Trzesiecko

Ponad 20 wędkarzy z Koła PZW „Jesiotr” przystąpiło dziś (sobota 5.04) do sprzątania brzegów jeziora Trzesiecko. Wędkarze po odprawie organizacyjnej ruszyli w dwie strony – na wschód i zachód od Plaży Wojskowej przy ul. Kilińskiego.
– Mamy wszystko co nam potrzeba do sprzątania – mówi „Tematowi” Andrzej Kąkol z zarządu koła. – Worki na śmieci, worki na szkło, również grabie i specjalne kije. Worki zgromadzimy w pobliżu plaży, skąd zabiorą je pracownicy PGK. Koledzy popłynęli też na drugą stronę jeziora w okolice Mysiej Wyspy. Tam również nie brakuje śmieci.


Co spoczywało w Trzesiecku? Butelki plastikowe i szklane po trunkach różnych gatunków, również tych z najwyższej półki. Wędkarze wyłowili też opony samochodowe, worki na śmieci i ze śmieciami, puszki po piwie i napojach, a nawet… kompletną filmotekę składającą się z ponad 30 kaset video!
Po pierwszej godzinie akcji widać było, że wędkarze prawdopodobnie zbyt optymistycznie podeszli do ilości śmieci spoczywających w jeziorze. Około stu 120-litrowych worków prawdopodobnie zostanie zapełnionych po brzegi. Śmieci jest co niemiara.
O wynikach porządkowej akcji poinformujemy w godzinach popołudniowych. (sw)  Źródło: temat.net
DSC_5160 DSC_5167