Wędkarze walczyli o miano Spławikowego Króla „Jesiotra”

Wędkarze z Koła PZW „Jesiotr” umówili się w niedzielę (25.06) na zawody spławikowe. W szranki sportowej rywalizacji stało 12 wędkarzy. Łowy trwały 4 godziny – w sąsiedztwie plaży na Świątkach.

Pogoda nie rozpieszczała – na przemian deszcz i słońce, ryby też brały „w kratkę”. Nie przeszkodziło ta naszym wędkarzom uzyskać całkiem przyzwoite rezultaty. Brały płotki, okonie, krąpie i ukleje.

Zwyciężył Tomasz Kamyszek z wynikiem 4180 pkt. Drugie miejsce zajął Marcin Wołodkowicz – 3500 pkt., a trzecie Stanisław Gałka – 2600 pkt.

Dalsze miejsca wywalczyli: Łukasz Chitruszko, Piotr Pestka i Patryk Szczęsny.

– Było bardzo sympatycznie i to jest najważniejsze, czyli rywalizacja w gronie kolegów przez kilka godzin na świeżym powietrzu – podsumował dla „Miasta z Wizją” prezes „Jesiotra” Andrzej Pilzek.

Trzech najlepszych wędkarzy w dzisiejszych łowach odebrało bony towarowe o wart. 200 zł, 150 zł i 100 zł – do realizacji w sklepie wędkarskim. Sędzią głównym zawodów był Andrzej Kąkol. Po ceremonii zakończenia zawodów i wręczeniu nagród wędkarze pozowali nam do rodzinnego zdjęcia.

Szersza relacja z wędkarskiej rywalizacji w najbliższym, jubileuszowym – 10 numerze gazety „Dzień Dobry Szczecinek”.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk