Zawody „Szczecinecki Jesiotr 2016”

Jak ostatnio pisaliśmy, szczecineckich wędkarzy czeka pracowita jesień. Na Trzesiecku zostaną rozegrane zawody nie tylko okręgowe, ale też organizowane przez koło PZW „Jesiotr”. Wędkarze będą m.in. rywalizować w sobotę 24 września w VIII Otwartych Ogólnopolskich Zawodach Wędkarskich Parami z Łodzi „Szczecinecki Jesiotr 2016”.

– Oczywiście, łowić będziemy na spinning – ujawnia w rozmowie z „Miastem z Wizją” Andrzej Pilzek, prezes „Jesiotra”.

– Zawody spinningowe „Szczecinecki Jesiotr” na jeziorze Trzesiecko mają wieloletnią tradycję, bo odbywają się już od 2008 roku z małą przerwą. W tym roku zmieniliśmy inwencję zawodów z indywidualnych na parami z łodzi. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze pary. Dodatkowo spośród wszystkich uczestników zostanie rozlosowanych wiele wartościowych nagród.

Bazą wypadową wędkarzy będzie Stanica Wędkarska przy ul. Kilińskiego. Wodowanie łodzi o godz. 6, a łowienie ryb w godz. od 8 do 13. O godz. 14.30 komisja sędziowska ogłosi wyniki zawodów. Odbędzie się też ceremonia nagrodzenia zwycięzców.

Wędkarzy (zawody rozgrywane będą na tzw. „żywej rybie”) obowiązują wymiary ochronne ryb. Organizatorzy zdecydowali, że dla suma będzie to 70 cm, szczupaka i sandacza – 50 cm, a okonia – 18 cm.

Ci, którzy zamierzają rywalizować w „Jesiotrze” winni wnieść opłatę startową w wys. 60 zł od uczestnika – w nieprzekraczalnym terminie do czwartku 22 września.

– Wpłat prosimy dokonywać na konto: Koło PZW „Jesiotr” w Szczecinku, Bank Spółdzielczy w Jastrowiu, Oddz. Szczecinek 62 8935 0009 1300 3259 2000 0010 – mówi A. Pilzek. – Osoba do kontaktu, również do udzielania informacji, do dyspozycji moja skromna osoba, tel. 692 465 287.

Ale to nie wszystkie atrakcje we wrześniową sobotę na jeziorze Trzesiecko. Imprezą towarzyszącą są zawody spławikowe dla dzieci i młodzieży „Szczecinecki Mały Jesiotr”.

– Organizujemy zawody spławikowe z brzegu dla dzieci w wieku 11-15 lat – ujawnia nasz rozmówca. – Miejsce przy promenadzie w parku przy ul. Mickiewicza w pobliżu ujścia Niezdobnej. Zgłoszenia przyjmuje członek zarządu „Jesiotra” Jarosław Liniewicz, tel. 504 412 088. Liczba miejsc – 30, decyduje kolejność zgłoszeń. Zbiórka uczestników dziecięcego „Jesiotra” o godz. 8.30.

Miło nam donieść, że Miejski Portal Informacyjny „Miasto z Wizją” jest patronem medialnym „Szczecineckiego Jesiotra 2016”.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Koło PZW „Jesiotr”

zawody-tekst