Dzieci wędkowały na Trzesiecku

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka wędkarze z Koła PZW „Jesiotr”, jak co roku, nie zapominają o najmłodszych adeptach sportu wędkarskiego.

Dorośli „moczykije” zorganizowali i przeprowadzili dziś (sobota 3 czerwca) Dziecięce Zawody Wędkarskie. Areną sportowych zmagań było jezioro Trzesiecko.

– Aura dopisała, humory również, a emocji było, co niemiara. Udział w zawodach wzięło 14 dzieci w tym dwie dziewczynki – mówi „Miastu z Wizją” Maria Siebert, sędzia główny zmagań najmłodszych adeptów sportu wędkarskiego.

Oczywiście swoim pociechom towarzyszyli rodzice. Mamy i ojcowie radzili jak łowić i pomagali zakładać przynęty na haczyk. Zupełnie niepotrzebnie, bo dzieciaki z tą czynnością radziły sobie wprost znakomicie.

W dwugodzinnych zmaganiach, głównie z płotkami, ale też z uklejami, krąpiami i okonkami zwyciężył Adrian Jaskółka. Drugie miejsce zajął Tymoteusz Pestka, a trzecie jedna z dwóch wędkujących dam – Wiktoria Liniewicz.

Kolejne miejsca zdobyli: Daniel Bednarski, Michał Tyluś, Oliwier Czech, Dominik Chlistowski, Stanisław Jarkowski, Filip Mielnikiewicz, Zuzanna Dołęgowska, Jakub Klimek, Maciej Wiejak, Maciej Czech i Oskar Jakubski.

– Nasi najmłodsze wędkarze złowili ogółem 92 ryby – dodaje M. Siebert.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Sławomir Włodarczyk & Maria Siebert