I Ogólnopolskie Spinningowe Zawody z Łodzi dla Osób Niepełnosprawnych rozpoczęte

Z wędką i wózkiem do łódki? A dlaczego nie? Pomysł rozegrania zawodów wędkarskich dla osób niepełnosprawnych rodził się w Szczecinku już od kilku lat. Wreszcie dzięki zgodnej współpracy Urzędu Miasta, Samorządowej Agencji Promocji i Kultury, Ośrodka Sportu i Rekreacji, Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Koła Wędkarskiego PZW „Jesiotr”, marzenia się spełniły.

Niepełnosprawni wędkarze zjechali do Szczecinka z całego kraju, m.in. z Warszawy, Włocławka, Krosna, Katowic oraz z miejscowości położonych na Pomorzu Zachodnim, także z Pojezierza Drawskiego.

– Jechałem do Szczecinka 14 godzin – ujawnia „Miastu z Wizją” Witold Wasylczyszyn, który dotarł nad Trzesiecko aż z bieszczadzkiego Zagórza. Jak tylko przeczytałem w internecie, że organizujcie w Szczecinku tak wspaniałą imprezę, nie zastanawiałem się ani chwili. Podróżowałem pociągiem i autobusem i po pokonaniu ponad 700 km oto jestem. Dziś po zawodach zostanę w pięknym Szczecinku, trochę odpocznę i jutro wyruszę do domu w Bieszczady.

W zawodach bierze udział 30 wędkarzy. Będą łowić 4 godziny. Wieczorem komisja zawodów pod przewodnictwem Piotra Wolińskiego z Warszawy ogłosi wyniki. Najlepsi z najlepszych (choć zwycięzcami są wszyscy) zostaną uhonorowani przez organizatorów. Zwieńczeniem tej super imprezy będzie koncert Moniki Kuszyńskiej.

Patronat honorowy nad zawodami objął Burmistrz Szczecinka Jerzy Hardie-Douglas.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk