Koniec Turnieju Trzech Miast. Wędkarze mówią „dość”

Zdaniem szczecineckich wędkarzy z Kola PZW „Jesiotr”, formuła Wędkarskiego Spinningowego Turnieju Trzech Miast rozgrywanego od sześciu lat na jeziorach: Trzesiecko w Szczecinku, Pile w Bornem Sulinowie i na jeziorach w okolicy Czaplinka, wyczerpała się. Podobne zdanie prezentują wędkarze z Bornego Sulinowa. Z kolei odmienne – wędkarze z Czaplinka.

– Po długich naradach wspólnie z kolegami z Bornego Sulinowa i po zapoznaniu się z opiniami wędkarzy z całej Polski, również ze Szczecinka, którzy uczestniczyli  w zawodach doszliśmy do wniosku, że czas zakończyć trójbój. To ostateczna decyzja. Jej powodem są m.in. niedostatki finansowe występujące przy organizacji zawodów, nadinterpretacja ramowych zapisów regulaminu trójboju dokonywana przez poszczególne koła wędkarskie oraz wycofanie się z obsługi medialnej zawodów najstarszego polskiego pisma dla wędkarzy „Wiadomości Wędkarskich” – ujawnia w rozmowie z „Tematem” szef Koła PZW „Jesiotr” w Szczecinku Andrzej Pilzek.

– Tym samym rozegrana we wrześniu na Trzesiecku szósta edycja tych zawodów była ostatnia. Koniec trójbojowych zmagań nie oznacza, że kończymy z corocznymi Ogólnopolskim Zawodami Wędkarskimi „Szczecinecki Jesiotr” One w tym roku odbyły się po raz siódmy, natomiast w 2015 roku rozegramy kolejne – ósme. Chcemy, by „Szczecinecki Jesiotr” nadal był ogólnopolski, chcemy też wciągnąć w jego organizację kolegów z sąsiednich okręgów wędkarskich. Niewykluczone, że we wrześniu przyszłego roku do Szczecinka przyjedzie też kadra narodowa polskich spinningistów. Natomiast, według mojej wiedzy, wędkarze z Bornego Sulinowa kontynuować będą mające wieloletnią tradycję zawody pod nazwą: „Wędkarski Poligon”. Natomiast co w tej sytuacji zrobią wędkarze z Czaplinka (w ramach Turnieju organizują zawody pn. „Festiwal Wędkarski”), jeszcze nie wiem. (sw)

Źródło: temat.net