Nocne wędkowanie na Trzesiecku

Doskonała rozrywka, przednia zabawa, moc wędkarski wrażeń i to, co najważniejsze, czyli kilkanaście godzin spędzonych na łonie natury, to niezaprzeczalne walory wczorajszych i dzisiejszych (sobota/niedziela – 3/4.08) zawodów wędkarskich pn. „Nocne Wędkowanie”. Na sportową rywalizację nocną porą umówili się wędkarze koła PZW „Jesiotr”.

– Spotkaliśmy się w sobotę o godz. 19 na plaży w Świątkach – mówi „Miastu z Wizją” prezes „Jesiotra” Andrzej Pilzek.

– Omówienie spraw organizacyjnych, losowanie stanowisk i można było rozpocząć zmagania z rybami. Wspólnie ustaliliśmy, że koniec zawodów będzie miał miejsce w niedzielę o godz. 6.

Po 10-godzinnych zmaganiach z rybami „Nocne Wędkowanie 2019” wygrał Jarosław Liniewicz z wynikiem 6560 pkt. Drugie miejsce na podium zajął Tomasz Mnich 5800 pkt., a trzecie brat Tomasza – Andrzej Mnich z wynikiem 5380 pkt.

Kolejne miejsca wywalczyli: Dariusz Mielnikiewicz, Krzysztof Raczkowski, Daniel Biesiada, Paweł Zdziechowicz, Patryk Pels, Andrzej Pończek i Waldemar Przerwa. Udział w zawodach wzięło 16 wędkarzy.

Od siebie dodajmy, że najczęściej do wędkarskich siatek trafiały leszcze i płocie. Nie brakowało też krąpi i okoni. Wszystkie złowione ryby trafiły z powrotem do swojego podwodnego domostwa.

Za pierwsze trzy miejsca zarząd „Jesiotra” ufundował nagrody pieniężne w postaci bonów towarowych o wartości: 300 zł, 250 zł i 200 zł do realizacji w sklepie wędkarskim. Wylosowano tez dodatkowe nagrody – bon towarowy na kwotę 50 zł oraz koszulki wędkarskie z logo „Jesiotra”.

Sędzią głównym nocnych, wędkarskich zmagań był Andrzej Pilzek. Razem z członkami zarządu koła sędzia podziękował kolegom za wspólną zabawę i bezpieczne wędkowanie.

Na zakończenie zawodów wędkarze pozowali „Miastu z Wizją” do wspólnego, rodzinnego zdjęcia.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk