„Pracusie Wędkują” – zawody „Jesiotra” dla szczecineckich zakładów pracy

Na jeziorze Trzesiecko w okolicy Światek rozegrano dziś (niedziela 8.09) zawody pn. „Pracusie Wędkują 2019”.

– W ubiegłym roku wpadliśmy na pomysł, by zaprosić do wędkarskiej rywalizacji pracowników szczecineckich zakładów pracy. Pomysł wypalił, więc w tym roku postanowiliśmy powtórzyć taką ciekawą rywalizację. „Pracusiów” wpisaliśmy też do kalendarza stałych imprez sportowych koła – mówi „Miastu z Wizją” członek zarządu „Jesiotra” Jarosław Liniewicz

Choć ryby brało co najwyżej „średnio”, zabawa była przednia, a sześć zespołów „pracusiów” świetnie się bawiło. Po ponad 4-godzinnej rywalizacji najlepszy okazał się trzyosobowy team reprezentujący firmę „Awax”. Władysław Urbański, Piotr Nowakowski i Rafał Iwanowski złowili łącznie blisko 3 kg ryb.

Drugie miejsce zajęła firma prywatna łowiąca w składzie Marcin Wołodkowicz, Piotr Wawrzyniak i Garush Poghosyan, a trzecie firma „Budorama” w składzie: Andrzej Ponczek, Patryk Szczęsny i Paweł Zdzichowicz.

Tuż za podium uplasował się drugi team firmy „Silwa” łowiący w składzie: Tomasz Kamyszek oraz bracia Jakubowscy – Mirosław i Mateusz.

Kolejne miejsca:

V miejsce: „BOB” – Mateusz Lewandowski, Tomasz Szefler, Piotr Rumiński.

VI miejsce: „Silwa” – pierwszy zespół – Jacek Siwiński, Daniel Deciuk, Artur Kwiatkowski.

– Łącznie wędkarze pokonali 99 ryb o wadze 7 kg – mówi sędzia główny zawodów Maria Siebert. Zawody odbywały się na tzw. „żywej rybie”, tzn. po zważeniu wróciły do swojego środowiska.

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane pucharami. Wędkarze spożyli posiłek i umówili się na kolejne, przyszłoroczne zawody „Pracusie Wędkują 2020”.

Tekst: Sławomir Włodarczyk

Foto: Andrzej Kąkol – Koło PZW „Jesiotr”