„Szczecinecki Jesiotr” darzył rybami

W sobotę 12.10 na jeziorze Trzesiecko rozegrano Ogólnopolskie Zawody Wędkarskie Parami z Łodzi „Szczecinecki Jesiotr 2019”. Do rywalizacji przystąpiło 35 wędkarzy ze Szczecinka i innych miast Pomorza Zachodniego i Środkowego.

Pogoda dopisała, ryby brały – obficie. Komisja sędziowska pod przewodnictwem Marii Siebert sklasyfikowała 33 wymiarowych szczupaków, sandaczy i okoni.

Największą rybę zawodów – szczupaka o długości 85,5 cm złowili Wojciech Jażdżewski i Robert Pobojewski. Najdłuższy sandacz zawodów padł łupem pary Przemysław Kalinicz i Paweł Hałuszka. Z kolei najdłuższym okoniem – 37 cm mogli się cieszyć Dariusz Gorkowienko i Krzysztof Zalewski.

„Szczecinecki Jesiotr” wygrali łowcy najdłuższego szczupaka – Wojciech Jażdżewski i Robert Pobojewski z Człuchowa. Na drugim miejscu podium stanęli Przemysław Kalinicz i Paweł Hałuszka (obaj Szczecinek), a trzecie miejsce zdobyli Wojciech Liniewicz i Tomasz Gołębski (Szczecinek). Dość powiedzieć, że na podium było bardzo „ciasno”. Zwycięzców i parę na trzecim miejscu dzieliło zaledwie 50 punktów.

Zwycięzcy obdarowani zostali nagrodami rzeczowymi. Organizatorzy zawodów – Koło PZW „Jesiotr” ufundowało też liczne nagrody pocieszenia (były losowane) – wędki, kołowrotki i torby wędkarskie.

– Dziękuję kolegom za liczny udział w dzisiejszych zmaganiach. To były przedostatnie zawody w tym roku. Finał sezonu czeka nas w listopadzie, gdy rozegramy „Drapieżnika 2019” – powiedział „Miastu z Wizją” szef „Jesiotra” Andrzej Pilzek.

Za naszym pośrednictwem zarząd „Jesiotra” dziękuje darczyńcom i sponsorom – miastu, powiatowi, OSiR-owi i sklepom wędkarskim „Amur” i „Dobre branie”.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Foto z rybami: Tomasz Kamyszek – PZW „Jesiotr”