„Unijne” łodzie dla wędkarzy przyjechały do Szczecinka!

Pierwsze łodzie dla szczecineckich wędkarzy przyjechały dziś (sobota 12.07) nad Trzesiecko. Trafiły do Szczecinka z firmy szkutniczej w Chojnicach. Są wykonywane na specjalne zamówienie naszych wędkarzy.

Koło PZW „Jesiotr” otrzyma łącznie 30 łodzi. Wszystko dzięki dofinansowaniu unijnemu z programu realizowanego przez Lokalną Grupę Rybacką „Partnerstwo Drawy” w Szczecinku. Bruksela wyda na wędkarskie środki pływające ponad 61,5 tys. zł. To 85 proc. kosztów projektu. Resztę pieniędzy – ponad 11 tys. zł wyłoży PZW „Jesiotr”.

– Dziś w Chojnicach odebrałem pierwsze dwie sztuki łodzi – mówi „Tematowi” Andrzej Pilzek, szef „Jesiotra”. – To solidnej konstrukcji, ponad 3-metrowej długości łodzie wędkarskie. Władnie o takie egzemplarze nam chodziło, czyli mocne, wytrzymałe i wygodne dla dwóch – trzech wędkujących. Oprzyrządowanie do łodzi, czyli m.in. wiosła, kapoki, liny kotwiczne i kotwice przyjadą do Szczecinka jeszcze latem tego roku, ale już z innych firm.

Dzięki unijnej pomocy na Trzesiecku i innych jeziorach powiatu szczecineckiego będą mogły być rozgrywane zawody wędkarskie z najwyższej półki, m.in. Grand Prix Polski.

– Ale same plany, to jeszcze połowa drogi do sukcesu. Zawody GPP to potężne przedsięwzięcie logistyczne. Jestem jednak przekonany, że podołamy zadaniu i do Szczecinka coraz częściej zaczną zjeżdżać najlepsi polscy wędkarze – przekonuje A. Pilzek.

– Umowa, którą LGR zawarł z Okręgiem PZW w Koszalinie została juz praktycznie skonsumowana. Unijne pieniądze mamy już na związkowym koncie. Teraz wszystko zależy od operatywności producenta łodzi. Wówczas umowa zostanie w całości wypełniona. Łodzie będą „parkować” w Szczecinku. Przygotowujemy się też do zakupu przyczepy samochodowej, na której będziemy mogli przetransportować kilka łodzi na raz, na większe odległości. (sw)

Źródło: temat.net
lodzie