Wędkarscy mistrzowie na Trzesiecku i Wilczkowie

Wśród wędkarzy z całej Polski panuje już mocno ugruntowana opinia, że jezioro Trzesiecko to super wędkarskie łowisko, a prowadzone od kilku lat intensywne zarybiania akwenu coraz częściej darzą taaaką rybą.

Nie ma się zatem co dziwić, że koszaliński Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego coraz częściej docenia nasz miejski akwen.

W przyszłym roku na Trzesiecku rozegrane zostaną Mistrzostwa Okręgu PZW w trzech dyscyplinach: wędkarstwie podlodowym (również na Wilczkowie), spinningu oraz w metodzie feederowej.

W zależności od aury i występowania bezpiecznej pokrywy lodowej (termin: styczeń-marzec) Okręg PZW zaplanował na jeziorach Trzesiecko i Wilczkowo Podlodowe Mistrzostwa Okręgu. Zawody rozegrane zostaną w dwóch turach.

W weekend 5-6 maja do Szczecinka zjadą najznakomitsi specjaliści od poławiania ryb z gruntu. „Jesiotr” będzie gospodarzem II Indywidualnych Feederowych Mistrzostw Okręgu.

Również w maju (26-27.05) na jeziorze Trzesiecko rozegrane zostaną I Spinningowe Mistrzostwa Okręgu z łodzi teamów. Podobnie jak w przypadku mistrzostw podlodowych i feederowych, wędkarze łowić będą w dwóch turach.

– We wszystkich tych zawodach będą mogli wziąć udział wędkarze ze Szczecinka – podkreśla w rozmowie z „Miastem z Wizją” prezes Koła PZW „Jesiotr” Andrzej Pilzek.

– W przyszłym roku Trzesiecko będzie areną nie tylko zmagań okręgowych. My również planujemy kilka rywalizacji. Będą m.in. mistrzostwa koła w spławiku, zawody nocne, ogólnopolski „Szczecinecki Jesiotr” a na zakończenie sezonu „Drapieżnik”.

Szczegółowy „rozkład jazdy” naszych wędkarzy będzie znany po zatwierdzeniu planu zawodów przez zarząd koła.

Tekst: Sławomir Włodarczyk