„Jesiotr” łowił w przerębli – po mistrzowsku!

Dziś (niedziela 12.02) w ekstremalnie trudnych warunkach atmosferycznych (temperatura powietrza blisko minus 10 st. C, silny, mroźny, wschodni wiatr) wędkarze Koła PZW „Jesiotr” umówili się na mistrzowskie zawody w wędkarstwie podlodowym.

Jak się umówili, to słowa dotrzymali. Do rywalizacji przystąpiło 24 miłośników łowienia ryb w przerębli. Zabawa, mimo, że tafla jeziora Trzesiecko przypominało najznakomiciej przygotowane sztuczne lodowisko, była przednia. 3,5-godzinne łowy przyniosły oczekiwane rezultaty – 13 wędkarzy mogło zważyć swój „urobek”. Wędkarze złowili blisko 7 kg ryb (131 szt.).

Pierwsze miejsce wywalczył Marek Świątalski z dorobkiem nieco ponad 1004 pkt. Drugie miejsce na podium zdobył Piotr Wawrzyniak – 880 pkt., a trzecie Patryk Szczęsny (junior) z dorobkiem 840 pkt. Tuż za podium – na 4 miejscu uplasował się Mirosław Jakubowski – 760 pkt.

– To naprawdę było ekstremalnie trudne łowienie – mówi „Miastu z Wizją” Andrzej Kąkol, sędzia główny zawodów. – Szczególną uwagę kładliśmy na zachowanie zasad bezpieczeństwa. Na szczęście zawody nie przyniosły nam żadnych przykrych niespodzianek, szczególnie w czasie wędrówek kolegów po bardzo śliskim lodzie skuwającym jezioro Trzesiecko.

Zwycięzcy zawodów zostali uhonorowani bonami towarowymi w wys. 100 zł-200 zł (do realizacji, wg. uznania wędkarza w sklepie branżowym). Były też nagrody pocieszenia i drobne upominki dla dwóch biorących udział w zawodach juniorów.

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród wędkarze spędzali czas przy ognisku. Piekli kiełbaski i spożywali pyszną zupę. Potem pozowali nam do rodzinnego zdjęcia.

Tekst: Sławomir Włodarczyk
Foto: Sławomir Włodarczyk & Andrzej Kąkol