Nasz wędkarz Mistrzem Okręgu PZW!

Zakończyły się dwudniowe Spinningowe Mistrzostwa Koszalińskiego Okręgu PZW. Rywalizacja miała miejsce w sobotę i niedzielę na jeziorze Trzesiecko. Łupem wędkarzy padło 6 szczupaków i 5 okoni. Zawody zaliczane były do klasyfikacji Grand Prix Okręgu.

Mamy dobrą wiadomość dla szczecineckiego wędkarstwa. Otóż Przemysław Kalinicz, członek Koła PW „Jesiotr” wygrał mistrzostwa po raz drugi z rzędu.

– Złowił trzy okonie, ale punktował zarówno w sobotę jak i w niedzielę – podkreśla w rozmowie z „MzW” Andrzej Kąkol, sędzia sekretarz mistrzostw. – Regulamin wędkarskich zawodów jest tak skonstruowany, że punkty liczy się nie za ilość złowionych ryb, ale za punktowanie w obu turach.

– Łowiłem na 2-3 calowe gumki, na bardzo delikatny zestaw – ujawnia nam P. Kalinicz.

Na drugim miejscu podium stanął Bogdan Pazio z Koła PZW „Rokosowo Jedliny”, a na trzecim jego klubowy kolega Andrzej Książek. Dalsze miejsca zajęli: Michał Sobański – „Szuwarek” Bobolice, Aleksander Ratkiewicz – Mielno, Marcin Tyburski – Rosnowo i Jarosław Miłek – „Szuwarek” Bobolice.

Wszyscy startujący w mistrzostwach wędkarze zostali uhonorowani- podobnie jak stojący na podium – pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wręczył je prezes szczecineckiego „Jesiotra” Andrzej Pilzek.

Dla porządku dodajmy, że najdłuższego (61,2 cm) szczupaka mistrzostw złowił Andrzej Książek, a najdłuższego (28,3 cm) okonia zwycięzca Przemysław Kalinicz.

Mistrzostwa Polski w Wędkarstwie Spinningowym, na których koszaliński Okręg PZW reprezentować będzie wędkarz ze Szczecinka rozegrane zostaną na Zalewie Sulejowskim.

Tekst i foto: Sławomir Włodarczyk

Zdjęcia z rybami: Andrzej Kąkol – zarząd Koła PZW „Jesiotr”